ludowy strój bawarski 

I'm just stardog-champion

Niemcy :

Święto latarń i Dzień Św. Marcina:

W zależności od regionu, Dzień Św. Marcina przypada na 10 lub 11 listopada. Wczesnym wieczorem dzieci chodzą z latarniami od domu do domu, śpiewają lub mówią wiersze, licząc na drobne prezenty. Legenda o Św. Marcinie z Tours mówi m.in., że jako młody żołnierz podzielił się swoim płaszczem z marznącym żebrakiem. W tzw. „ognisku św. Marcina“ pali się lato, aby zrobić miejsce na nadchodzącą wiosnę.

To chodzenie po domach trochę przpomina mi Halloween xP (czy jak to się tam pisze xD)

Oktoberfest:

Monachijski Oktoberfest, zwany również „Wiesn“, jest największym i najbardziej znanym festynem ludowym w Niemczech. Co roku na ten festyn przybywa ponad 6 milionów gości. W czasie tego festynu co roku wypija się ponad 5 milionów litrowych kufli piwa zwanych MaĂź i zjada ponad 200.000 par kiełbasek wieprzowych. Poza tym na olbrzymim placu u podnóża Bawarii można znaleźć karuzele, kolejki ósemkowe i inne atrakcje. W programie ponadto – uroczysta parada gospodarzy i browarów uczestniczących w festynie, parada strzelców, prezentacja strojów ludowych i koncert wszystkich zespołów uczestniczących w festynie.

Mogliby zorganizować taki Piwny Festiwal w Polsce...


EDIT:

W Japonii i Chinach kolorem załobnym jest biel. Oznacza on bowiem śnieg, który spadł w lecie.Łódzki Oktoberfest

23.09.2008

Po kilka beczek piwa wlewają w siebie łodzianie, którzy od weekendu zapełniają Dom Piwa "Peron 6" z okazji inauguracji święta piwa, wzorowanego na słynnym monachijskim festiwalu Oktoberfest.

Barmanki ubrane w bawarskie stroje ludowe dostarczają na stoliki litrowe kufle trunku z pianką. Królują specjalnie sprowadzone na tę okazję: Paulaner, Hacker Pschor, Hofbrau i Augustiner, czyli aż cztery z sześciu gatunków piwa, tradycyjnie spożywanego pod namiotami rozstawianymi na Łąkach Teresy w Monachium, gdzie od kilku stuleci odbywa się Oktoberfest. Bursztynowy napój o mocy od 3 do 6 proc. łodzianie zakąszali weisswurstami (białe kiełbasy) i zapiekanymi w piwie golonkami. Równie ochoczo degustowano polskie piwa.

Kilka innych pubów także planuje imprezy nawiązujące do słynnej monachijskiej imprezy.


Gości łódzkiego Oktoberfestu witał Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Marek Suliga, a piwem częstowała pani Zuzanna, przebrana za bawarską wieśniaczkę.

(dan) - Express IlustrowanyBardzo Wam dziekuje
Dopiero co wrocilismy, bylismy na dwoch wystawach w Erfurcie.
Pierwszego dnia byla krajowa: Apacz w pośredniej 1 dosk, CAC VDH + CAC klubowy
Drugiego miedzynarodowa: Apacz w pośredniej 1 dosk, CAC VDH + CAC klubowy + CACIB + Best Male + Best of Breed! Jestem przeszczesliwa, nie moglam w to uwierzyc, każdy kto był w Niemczech na wystawie myślę że wie, o czym mówię :))
Poczekalismy na finaly i przeparadowalismy w ringu honowowym (piekna oprawa, spiker mowil kilka slow o kazdym psie), grupe wygral beagle, drugi byl dalmatynczyk a trzeci posokowiec bawarski z prawdziwym Bawarem w stroju ludowym :)
W Erfurcie bylam z Malgosia Nowak od Dakoty, wystawiała swojego pieknego maltanczyka Hugosa,bardzo sie zaprzyjaznily z Apaczem, ktory byl w Huga zapatrzony, nasladowal we wszystkim i spelnial kazde zyczenie :)) Razem spali w jednym łózku, słodki widok :) A martwilysmy sie troche jak to bedzie z dwoma samcami... Hugo tez przywiozl dwa wnioski na championa, a na krajowce wygral rase i byl w polfinale IX grupy.Wieczory Muzyczne przed Ratuszem

dziedziniec Urzędu m. st. Warszawy dla Dzielnicy Bemowo
ul. Powstańcow Śląskich 70

24 lipca, godz. 18.00 "Fiesta Mexicana"
Wykonawcami wieczoru będą rodowici Meksykanie ubrani w tradycyjnestroje i niezwykle efektowne kapelusze:
zespół EL MARIACHI LOS AMIGOS i grupa taneczna SALSA LIBRE.
Na program koncertu złożą się m.in. słynne przeboje: "La Cucarachia", "La Mamba", "Desperado", "Besame Mucho" i wiele innych.Pojawią się także piosenki, które choć znane w Polsce od wielu lat i większość traktuje się jako nasze melodie, w rzeczywistości pochodzą z Meksyku.Piosenki śpiewane i muzyka grana przez zespół (na oryginalnych meksykańskich instrumentach takich jak: vihuelli czy gittaronie) przedzielą pokazy tańców meksykańskich i latynoamerykańskich w wykonaniu grupy Salsa Libre

7 sierpnia, godz. 18.00 " Biesiada Śląska"
Wieczór w znacznej części wypełni humor śląski prezentowany przez znany i lubiany kabaret RAKI z NOWEJ PAKI. Na repertuar kabaretu złożą się piosenki, skecze, monologi i dialogi trafiające zadowalające gusta każdej widowni. Dopełnieniem programu będzie ludowa muzyka tyrolska i bawarska w wykonaniu zespołu TYROLLIA BAND. Utwory wykonywane w oryginalnych wersjach językowych i po polsku wzbogacone są wirtuozowskimi partiami instrumentalnymi jak i wokalnymi (jodłowanie). Występ zespołu ubranego w oryginalne stroje tyrolskie, to wspaniała zabawa: dobra muzyka, wspólne śpiewanie i odrobina dowcipów.

21 sierpnia, godz. 18.00 " Biesiada Warszawsko - Lwowska"Wykonawcami ostatniego tegorocznego wieczoru będą:
- Kapela STAŚKA WIELANKA
- aktorzy Teatru "POD GÓRKĘ"
Na program koncertu złożą się najpopularniejsze warszawskie i lwowskie piosenki.O odpowiednią atmosferę zadbają aktorzy, którzy w przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami występu zaprezentują fragmenty spektaklu kabaretowego pt. "Ten Stary Lwów".

Ktoś się wybiera? Ja nic nie planuje. Na Arkę Noego miałam pójść, na koncert muzyki romskiej miałam pójść, lecz Kacper się zbuntował
Może Fiesta Mexicana mu podpasuje?